Abat Tıp Merkezi’ndeki hastalarımız misafirlerimizdir. Sizin ve refakatçilerinizin rahatı için çalışıyoruz. Misafirimiz olduğunuz süre zarfında sizlerin rahatı ve mutluluğu bizim için çok önemlidir.

Yatış için yanınızda neler getirmelisiniz?

Yatış için merkezimize geldiğiniz gün, size özel danışanımız eşlik edecektir.. Gelirken yanınızda;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Sağlık sigorta kartı ve/veya kurum sevk kağıdı,
  • Tıbbi kayıtlar, radyoloji görüntüleri ve tetkik sonuçları

Ayrıca;

  • Gecelik/Pijama
  • Terlik
  • İç çamaşırı, çorap
  • Traş malzemesi
  • Gözlük, işitme cihazı, baston vb. eşyalarınızı getirebilirsiniz.

Kayıt Kabul İşlemleri

Yatış işlemleri için merkezimize geldiğiniz gün, hasta yatış birimimiz kimliğiniz ile randevunuzu kontrol edecektir. Yatış işlemleri sırasında size adınız ve soyadınızın yazılı olduğu bir bileklik takılacaktır. Hemşire arkadaşlarımız tüm takip ve tedavi süreçlerinde bu kimlik ile kontrol sağlayacaktır. Bilekliği taburcu olana kadar çıkarmamalısınız.

İlaçlarınız

Kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda getirmeniz ve hemşirelere bu konuda bilgi vermelisiniz.

Bildiğiniz bir alerjik reaksiyonunuz (gıda ve/veya ilaç) var ise, doktorunuz ve hemşirelere mutlaka bilgi veriniz.

Bilgilendirme ve Onam

Hastanemizde poliklinik ve klinik hastalarına uygulanacak riskli girişimsel işlemlere yönelik aydınlatılmış onam formları düzenlenmiştir. Onam formlarında; işlemin kim tarafından yapılacağı, işlemden beklenen faydalar, işlemin uygulanamaması durumunda karşılaşılabilecek sonuçlar, varsa işlemin alternatifleri, işlemin riskleri- komplikasyonları yer alır. Ayrıca işlemi uygulayacak hekimin adı, unvanı ve imzası ile işleme ait bilgi verdiği tarih ve saat kayıt edilir.

Hastanın adı, soyadı ve imzası, rızasının alındığı tarih ve saat bulunmaktadır. Onamlarda hastaların / vasisinin / yasal temsilcisinin “okudum anladım kabul ediyorum” ifadesini kendi el yazısı ile yazması ve imzalanması istenir.

Hasta onam verdiği her uygulamayı işleme başlamadan önceki herhangi bir aşamada reddetme hakkına sahiptir. Bu gerekçe ile onamlarda hastanın rızası reddi içinde bir alan ayrılmıştır. Yine hastaların işlemi reddetmeleri durumunda hastanın / vasisinin / yasal temsilcisinin “okudum anladım kabul etmiyorum” ifadesini kendi el yazısıyla yazması ve imzalanması istenir.

Kat Temizlik Hizmetleri

Kat hizmetlerimiz, düzenli olarak her gün odanız ve çevresinin temizliğini sağlayacaktır.

Teknik Servis İhtiyacı

Odanızda bulunan her türlü donanım (TV, koltuk, dolap, yatak, vb.) ile ilgili ortaya çıkabilecek arızalar için teknik servisimiz 7/24 hizmetinizdedir. Teknik servis ihtiyacınız için hemşirenize başvurmanız yeterlidir.

Hasta – Refakatçi Rehberi