Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Elmira ÖMEROĞLU

1948 yılında Azerbaycan'da doğan kişi, ilkokul ve lise eğitimini Azerbaycan'da tamamlamıştır. 1966 ile 1972 yılları arasında Tacikistan Devlet Üniversitesi'nde eğitim görerek Pratisyen Doktor diploması almıştır. Aynı üniversiteden 1976 yılında Uzman Kadın Doğum Doktoru diplomasını elde etmiştir.

    ile 1972 yılları arasında Tacikistan Devlet Üniversitesi’nde eğitim görerek Pratisyen Doktor diploması almıştır. Aynı üniversiteden 1976 yılında Uzman Kadın Doğum Doktoru diplomasını elde etmiştir.

    1948 yılında Azerbaycan’da doğan kişi, ilkokul ve lise eğitimini Azerbaycan’da tamamlamıştır. 1966 ile 1972 yılları arasında Tacikistan Devlet Üniversitesi’nde eğitim görerek Pratisyen Doktor diploması almıştır. Aynı üniversiteden 1976 yılında Uzman Kadın Doğum Doktoru diplomasını elde etmiştir.

    Her beş yılda bir yurtdışında 3-6 aylık deneme kurslarına katılarak eğitimine devam etmiştir. 1993 yılında Türkiye’ye yerleşmiş, 1977 yılında Türk vatandaşlığına geçmiş ve pratisyen diplomasının denkliğini almıştır. 2009 yılında ise Uzmanlık Diploması denkliğini Çapa’dan almıştır.

    Çeşitli hastane ve tıp merkezlerinde çalışmış olan bu kişi, İstanbul’da çeşitli Kadın Doğum seminerlerine katılarak sertifikalar kazanmıştır. Üç çocuk sahibi olup, Rusça, Farsça ve İngilizce dillerine hakimdir.